Uzman Psikolog

Sandra PASENSYA

Uzm. Psk. Sandra PASENSYA, psikoloji eğitimini Fransa’da Sorbonne-Paris V-Üniversitesi’nde tamamlayarak, İngiltere’de Liverpool Üniversitesi’nden klinik psikoloji uzmanlığını onur derecesiyle almıştır. “Otizmli Çocukların Duyusal Süreçlerinin Davranış Problemlerine Etkisi” konulu uzmanlık tezi uluslararası platformda birinci seçilerek, Uzm. Psk. Sandra PASENSYA’ya başarı ödülleri kazandırmıştır.

Çocuk gelişimine dair birçok araştırma ve bilimsel çalışmaya imza atan uzman psikolog, ulusal ve uluslarası kongrelere konuşmacı olarak davet edilmekte, birçok üniversite ve okulda öğrencilerle ve uzmanlarla buluşup söyleşiler yapmaktadır. Başlattığı “Otizme Işık Tut” projesiyle sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında otizm farkındalığını ve gelişim bozukluğunu daha geniş kitlelere tanıtmıştır.

Kurucusu olduğu RENKLER PSİKOEĞİTİM ile uzmanlık alanları olan psikoloji ve eğitimi, “psikoeğitim” çatısı altında buluşturarak, gelişim alanına yenilikçi bir bakış açısı kazandırmıştır. Her çocuğun, bireysel öğrenme farklılıklarına, bilişsel süreçlerine ve psikolojik etkenlerine önem veren Uzm. Psk. Sandra PASENSYA, bireyselleştirilmiş-yoğun psikoeğitim süreci ile çocuk ve ergenlere bağımsız beceriler kazandırmak ve ailelerine çocuklarının “rehberi” olmaları için danışmanlık vermek amacıyla kurduğu RENKLER PSİKOEĞİTİM’de çalışmalarına devam etmektedir.

< Tüm Makaleler