RENKLER PSİKOEĞİTİM

RENKLER PSİKOEĞİTİM, erken çocukluk, çocukluk, ergenlik ve geç ergenlik dönemlerindeki gelişim alanlarına yönelik danışmanlık vermek amacıyla Uzm. Psk. Sandra PASENSYA tarafından kurulmuştur. RENKLER PSİKOEĞİTİM, çocuk ve ergenlerin sosyo-duygusal gelişim, zihinsel gelişim, dil gelişimi, davranışsal gelişim, motor gelişim alanlarında gereksinim duydukları becerileri desteklemeyi amaçlarken, çocuklarının “rehberi” olmaları için ailelere de danışmanlık sunmaktadır.

“Hayat Ağacı”nı sembolize eden kurumsal logosu ile RENKLER PSİKOEĞİTİM, çocukların aynı bir ağacın kökleri gibi adımlarını güvenle atabilecekleri, renkli yapraklar gibi kendilerine yeni beceriler katabilecekleri ve gelişimlerini canlı tutabilecekleri bir ortam sunmaktadır.

Her çocuğun bir renk, her rengin hayata ayrı bir ışık olarak yayılacağını benimseyen RENKLER PSİKOEĞİTİM, çocukların gelişimini en iyi şekilde desteklemek üzere geniş terapi ve danışmanlık programları çerçevesinde seans ve çalışmalar planlamaktadır. Her çocuğun bireyselliğine ve farklılığın renkliliğine inanan RENKLER, “bireyselleştirilmiş programlar” ile her çocuğa özgü, terapi süreci tasarlamakta ve bu süreçteki yol haritasını aileler ile paylaşıp, onları da sürece dahil etmektedir. Terapist-çocuk-aile dinamiğinin önemini vurgulayan kurumumuz, psikolojik ve eğitimsel yaklaşımı harmanlayarak, “psikoeğitim” kavramı ile gelişim alanına yenilikçi bir bakış açısı kazandırmıştır.

Tüm çocukları ve ailelerini RENKLER PSİKOEĞİTİM’e davet etmekten mutluluk duyarız. 

< Tüm Makaleler